4 המלצות לטיול בגאורגיה

4 המלצות לטיול בגאורגיה

בין חופי הים השחור לגבול המדבר, בין רכס הקווקז לים הכספי, שוכנת גיאורגיה – "ארץ הלב הרחב".הארץ בא נולד האדם הראשון, הארץ ממנה קיבל האדם את האש, הארץ בה נולד היין, ארץ גיזת הזהב.

עלי סירחאן

בין חופי הים השחור לגבול המדבר, בין רכס הקווקז לים הכספי, שוכנת גאורגיה – "ארץ הלב הרחב". מדינה צעירה עם היסטוריה עתיקה, אשר אנשיה מאמינים כי הם חיים בארצו של אלוהים. הארץ בא נולד האדם הראשון, הארץ ממנה קיבל האדם את האש, הארץ בה נולד היין, ארץ גיזת הזהב.

ריכזנו עבורכם כמה מן המקומות שחובה לראות במדינה המופלאה הזו.

"סופרה" סעודה מול הר שחארה

המטייל ב"ארצו של אלוהים" אינו יכול שלא להתלהב מיופייה הנדיר: לחזות בפסגות רכס הקווקז המעוטר בקרחונים הגולשים מגובה של 5,000 מטרים ויותר, להתרשם מנהרות זורמים באון רב אל הים השחור, לצפות ביערות אדירים המכסים את מורדות ההרים, להתפעל מפריחה אדירה בשלל צבעים, הכובשת וצובעת את המדרונות בחדשי האביב. להתארח בבית משפחת ראטיאני באושגולי, הכפר הגבוה בקווקז, זוהי חוויה מיוחדת במינה. אלו הם צאצאי השבטים הקווקזים בחבל הסוונטי, שעדיין חיים בחבלי ארץ מרוחקים וקשים למחייה, בכפרים ומבצרים עתיקים.

אנדרטת הידידות בדרך הצבאית

קיומה של גאורגיה הוא נס של אומץ לב, מחויבות ואהבת אמת של אדם לארצו. כובשים אדירים פלשו לתוכה על מנת לשלוט במעברי הקווקז החשובים. עמים רבים רדו באנשיה, ניסו להמיר את דתם. דומה שההיסטוריה כולה גמרה אומר להעלים את העם הגאורגי הקטן, אך הגאורגים שמרו על זהותם המיוחדת ושרדו לנוכח כל האיומים, הצרות והגזירות. אנשיה הם רחבי לב והכנסת האורחים שלהם היא דרך חיים. על דגלם חרטו את הסובלנות לאחר ואת אהבת המולדת: "סקרטבלו". את סיפורה של גאורגיה ניתן לחזות בצבעים וציורים באנדרטה שממנה נשקף נוף אלוהי ממעלה הקווקז הגבוה.

כובעים, חבלי ארץ ונופים

גאורגיה מחולקת לחבלי ארץ ומחוזות שונים, אשר שימרו את תרבותם במהלך אלפי שנות היסטוריה. כזה הוא חבל חפצוריטי המופלא. פתגם גאורגי עתיק אומר "חבוש את הכובע של חבל הארץ בו אתה נמצא". אז לאחר שחבשתם את הכובע החפצורי, הגיע הזמן לעלות אל אחד מהאזורים הבתוליים והנידחים של הקווקז הגבוה המזרחי, ליהנות מנופי בראשית וכפרים נידחים, ולהתארח אצל העם הנחמד ביותר בעולם.

מפלים ונזירים

ביקור בכפר הצפוני הסמוך לגבול רוסיה מזמן לנו טבע פראי , אתניות ייחודית ונופים מרהיבים. כזה הוא הכפר קזבגי או בשמו החדש ישן "שטפן צמינדה". הכפר, למרגלות הר הקזבג – מהגבוה שבהרי הקווקז – מהווה נקודת מוצא מושלמת להליכות רגליות אל הטבע הפראי: מפלי גוואלטי, עמק טרוסו ועמק סנו. מהכפר גם ניתן להעפיל אל כנסיית השילוש הקדוש (כנסיית הגרגטי) המיוחדת.

ביקור בכפר הקווקזי אינו מושלם ללא טעימה ממטבחה של קטינו, שתשמח לארח אתכם, לספר אודותיה ואודות משפחתה ולהעביר את אהבתה הגדולה אלינו. אצל קטינו תאכלו את החינקלי המשובח וחצ'פורי מעשה ידיה של המארחת.

רוצים לטייל בגאורגיה? טיול ג'יפים לגאורגיה עם טריפולוג'י הוא חוויה שלא תשכחו! 
לפרטים צרו קשר בטלפון 03-5669030, או מלאו את הטופס ואנו נחזור אליכם בהקדם.

מעוניינים להצטרף לטיול?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
גאורגיה

אראה שגיאה. נסו שוב מאוחר יותר או התקשרו

הטופס בשליחה
אנא המתינו מספר שניות לאישור

תודה שיצרתם קשר! 
נחזור אליכם בהקדם.

תאריכים לטיולים יפורסמו בהתאם לעונה

 

לפרטים נוספים צרו קשר: 03-5639030