5 מקומות שאסור לפספס ברומניה

5 מקומות שאסור לפספס ברומניה

המטייל ברומניה משתאה לנוכח עוצמתם ויופיים של הרי הקרפטים. אין ספק שהקרפטים מלאים בהפתעות, אך ריכזנו עבורכם כמה מהמקומות שממש לא כדאי לכם לפספס.

עלי סירחאן

הרחק מהמרכז הסואן של בוקרשט מתגלה רומניה אחרת. גבוה ברכס הקרפטים, בואך אל המרחבים הטרנסלבנים האין סופיים – טבע מפתיע, נופים מופלאים וירוק אין סופי. המטייל ברומניה משתאה לנוכח עוצמתם ויופיים של הרי הקרפטים. אין ספק שהקרפטים מלאים בהפתעות, אך ריכזנו עבורכם כמה מהמקומות שממש לא כדאי לכם לפספס.

אגם בולבוצ׳י

ביקור באגם בולבוצ'י, הכלוא בין הרכסים הגבוהים, מזמן לנו מפגש מופלא עם הטבע הקרפטי. האגם מהווה מוקד מרכזי וחשוב למטייל ברומניה. רכס הבוצ'ג, אשר האגם כלוא בתוכו, מספק תפאורה מושלמת לנסיעה רגועה ונוף בראשיתי. לאחר הביקור באגם אנו ממליצים להמשיך למערת המנזר הסמוכה להליכה רגלית קלה וחוויה רוחנית מעמיקה.

עמק נהר מויצ׳ו

עמק נהר מויצ׳ו, אשר משנה את פניו בין החורף לקיץ וחושף בפנינו מראות מרהיבים של ירוק אין סופי ונטיפי קרח מחודדים, הינו תחילתו של יום מופלא אשר יקח אותנו לאורך ציר האגמים, שחוצה את הקרפטים ממזרח למערב, שם מתגלים שלושה אגמים מופלאים: אגם וידרארו ההידרו אלקטרי, אגם וידרה ואגם וואשה, כחלק מהדרך המרכזית לכיוון הדרך המכונה 'הטרנס אלפינה'.

טרנס פאגראש – Transfagarasan

אי אפשר להשלים ביקור ברומניה מבלי לעלות גבוה אל הרי הפאגראש – הרכסים הגבוהים ביותר ברומניה הנישאים לגובה של 2,544 מטרים. את רכס הפאגראש ניתן לחצות בנסיעה בציר C7 – הטרנס פאגראש, שנבנה ע"י צ'אושסקו, שליט רומניה בשנות ה-70. הציר חוצה את הרכס בגבהים של מעל 2,000 מטרים, ללא ספק אחד האזורים היפים בטיול. פסגות משוננות, עמקים ירוקים ואגמים צלולים מרכיבים תמונת נוף מרהיבה, ומהווים תפאורה נהדרת לאחת הדרכים היפות בעולם.

סיגישוארה

העיר העתיקה של סיגישוארה מלאה בסיפורים מימיו של דרקולה עד לתקופות החדשות יותר. בשום מקום בעולם לא חוזרים בזמן כפי שמרגישים בסיגישוארה. מהרגע שעוברים את חומותיה של העיר העתיקה מרגישים שעברנו במימד הזמן אחורה אל עידנים אחרים, בהם החוקים שונים והאוכלוסיה שונה. אי אפשר לפסוח על תצפית מעל גגות העיר מהמגדל אשר במרכז הכפר, או על קפה בביתו של הרוזן דרקולה, אשר הוסב למסעדה מוצלחת בשנים האחרונות.

כפר ויסקרי

אין דרך טובה וחוויתית יותר להכיר את העמים החיים ברומניה מאשר ביקור בכפר ויסקרי, אשר מהווה נקודת עניין מופלאה לשילוב תרבותי מעניין בין הגרמנים והצוענים הצבעוניים. הביקור בכפר מאפשר לנו טעימה מחיי הצוענים והגרמנים הסקסונים, כאשר כולם חיים בשכנות וכבוד הדדי. בביקור בויסקרי חובה לעלות ברגל לכנסייה הלבנה המבוצרת שהיא סמל הכפר, לחפש את ביתו של שטפאן הנפח הצועני ולשאול היכן נמצאת דומנה גירדה, על מנת להנות ממטעמי מטבחה המופלאים.

אם גם אתם רוצים לגלות את רומניה הכפרית והנופים הפראיים של הקרפטים, אתם מוזמנים להצטרף אלינו בטיולים שלנו לרומניה.
לפרטים צרו קשר בטלפון 03-5669030, או מלאו את הטופס ואנו נחזור אליכם בהקדם.

מעוניינים להצטרף לטיול?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
רומניה

אראה שגיאה. נסו שוב מאוחר יותר או התקשרו

הטופס בשליחה
אנא המתינו מספר שניות לאישור

תודה שיצרתם קשר! 
נחזור אליכם בהקדם.