גיאורגיה
מטבע: לארי
שפה: קרטולית
עיר בירה: טביליסי
יבשת: אירופה

טיולים מאורגנים לגיאורגיה

טיולי ג'יפים לגיאורגיה

בין חופי הים השחור לגבול המדבר,
בין רכס הקווקז לים הכספי,
שוכנת גיאורגיה - "ארץ הלב הרחב".
גיאורגיה - מדינה צעירה עם הסטוריה עתיקה.
אנשיה מאמינים כי הם חיים בארצו של אלוהים.
הארץ בא נולד האדם הראשון, הארץ ממנה קיבל האדם את האש, הארץ בה נולד היין, ארץ גיזת הזהב.

באמצעות הג'יפים, "בדרכים שקשה לכנות בשם", המטייל ב"ארצו של אלוהים" אינו יכול שלא להתלהב מיופייה הנדיר: לחזות בפסגות רכס הקווקז המעוטר בקרחונים הגולשים מגובה של 5000 מטרים ויותר, להתרשם מנהרות זורמים באון רב אל הים השחור, לצפות ביערות אדירים המכסים את מורדות ההרים, להתפעל מפריחה אדירה בשלל צבעים, הכובשת וצובעת את המדרונות בחדשי האביב, להתארח בבתי משפחות ואצל צאצאי שבטים קווקזים שעדיין חיים בחבלי ארץ מרוחקים וקשים למחייה בכפרים ומבצרים עתיקים, לטעום ממיימי מעיינות סודה טבעיים הנובעים בפינות נסתרות, לשמוע על הסטוריה מרתקת ולחוות תרבות ייחודית.

קיומה של גיאורגיה הוא נס של אומץ לב, מחוייבות ואהבת אמת של אדם לארצו. כובשים אדירים פלשו לתוכה על מנת לשלוט במעברי הקווקז החשובים. עמים רבים רדו באנשיה, ניסו להמיר את דתם. דומה שההיסטוריה כולה גמרה אומר להעלים את העם הגיאורגי הקטן, אך הגיאורגים שמרו על זהותם המיוחדת ושרדו לנוכח כל האיומים, הצרות והגזירות. אנשיה הם רחבי לב והכנסת האורחים שלהם היא דרך חיים. על דגלם חרטו את הסובלנות לאחר ואת אהבת המולדת: "סקרטבלו".

תרבותה של גיאורגיה היא מזיגה מופלאה של שירה, פיוט וסיפורת מרתקים. סיפורה הוא סיפור מתח נדיר - סיפור שילווה אותנו בדרכנו, שורה אחר שורה, פרק אחרי פרק.

זהו המסע אל זהותה של גיאורגיה - זהו הטיול שלנו.

למרגלות רכס שחארה
בכפר אושגולי
מגדלים בסוונטי
רכס בנגוריאני - סוונטי
הר שחארה
למרגלות הר אושבה
קשת בטושטי
רועה צאן מבקש סיגריה
כנסיית סטפנצמינדה
פריחה אביבית בקווקז
גבינת סולגוני
מגדלים בקווקז הגבוה
מסטייה מוארת
רועה צאן
עולים לקווקז הגבוה
אנשים טובים באמצע הדרך
עולים גבוה
שדה קווקזי עבודת יד
סתם באמצע היום - ענן
חיוך של זהב
טיולים קרובים
30.07 - 06.08
טיולי ג’יפים
הקווקז המערבי - 8 ימים
אל חלקת אלוהים הגאורגית
הקווקז הוא רכס הרים עצום מהיפים בעולם, מחביא בתוכו אגמים עצומים, נהרות גדולים המנקזים את ההרים ויערות עבותים. קרחונים אדירים בצבע תכלת וכחול גולשים מהפסגות, מצוקים כבירים ובעלי חיים נדירים צובעים את הנוף.
06.08 - 13.08
טיולי ג’יפים
הקווקז המערבי - 8 ימים
אל חלקת אלוהים הגאורגית
הקווקז הוא רכס הרים עצום מהיפים בעולם, מחביא בתוכו אגמים עצומים, נהרות גדולים המנקזים את ההרים ויערות עבותים. קרחונים אדירים בצבע תכלת וכחול גולשים מהפסגות, מצוקים כבירים ובעלי חיים נדירים צובעים את הנוף.
13.08 - 20.08
טיולי ג’יפים
קווקז מזרחי
גאורגיה הפראית והלא מוכרת
גאורגיה ה"סודית", שאיש כמעט אינו מכיר. חבל טושטי.
טיפ תרבותי
אופרה - אם הזדמנתם לטביליסי בלילה בו מופיעה האופרה הגאורגית במופע מוסיקה מקומית - אל תחמיצו. שירה פוליפונית (רבת קולות) גברית מצמררת ומורכבת שאין כמוה בעולם - מומלץ!
טיפ ספרותי
"עוטה עור הנמר" מאת שותה רוסתוולי. האפוס הגדול של האומה הגיאורגית. 1702 בתים מרובעים ומחורזים המהווים את פיסגת היצירה הגיאורגית. סיפור מתח עוצר נשימה.
טיפ קולינרי
חצ'פורי אג'רולי - חצ'פורי ממחוז אג'רה לחוף הים השחור. טעים במיוחד, עשוי מבסיס לחם פתוח (כמו "ביצה בקן" שלנו - אבל גדול וטעים יותר..) ובתוכו גבינות מותכות מסוגים שונים.