לפרטים נוספים >

האלפים והדולומיטים

| 26.05.2016

פסגות מושלגות גם בקיץ, עמקים ירוקים, פלגי מים ומפלים, כפרים קטנים עם בקתות עץ - נופי האלפים כמו יצאו מתוך גלוית נוף. ולכל היופי האלפיני הזה נוספים מצוקים דרמטיים בהרי הדולומטים, שהם חלק מרכס האלפים בצפון איטליה. לטייל, לחוות, להתאהב - בטיול ג'יפים מהסוג שרק טריפולוג'י יודעת להגיש לכם.

 

רכס הרי האלפים, שנמתח לאורך כ-1,200 ק"מ במרכז ומערב אירופה, נראה כאילו יצא היישר מתוך גלויית נוף לתיירים. פסגות רבות הוד המכוסות בשלג גם באמצע הקיץ, כרי עשב ירוקים שבהם רועות פרות שמנמנות, בקתות עץ עם אדניות פורחות בחלונות, אגמים באינספור גוונים של כחול, מפלים שנופלים בשצף, נהרות רחבים ופלגי מים שלווים - כל אלה הם חלק מהנוף הטיפוסי להרי האלפים. מי שמטייל פה נתון בדילמה תמידית בין הצורך לצלם ללא הרף כדי להנציח את כל היופי הזה  לבין הרצון לשים בצד את המצלמה (ולמעשה, את כל מה שמחבר אותנו לעולם החיצון), לקחת נשימה עמוקה, להתענג על אוויר ההרים הצלול, לספוג את הנופים החלומיים ולהטמיע אותם לעד בזיכרון.  


רכס האלפים הוא הרכס הגדול והגבוה ביותר שנמצא כולו בשטחה של אירופה (הר האלברוס שברוסיה הוא אמנם הגבוה ביותר באירופה, אבל הוא שייך לרכס הקווקז שמרבית שטחו באסיה). הוא נמצא בתחומן של שבע מדינות ונחלק לשני חלקים: האלפים המזרחיים, המשתרעים בשטחן של אוסטריה, גרמניה, איטליה, ליכטנשטיין, סלובניה ושווייץ, והאלפים המערביים שנמצאים בשטח איטליה, צרפת ושווייץ. האגמים קונסטנץ וקומו ונהר הריין מהווים את הגבול בין הרכס המזרחי למערבי.  באלפים המערביים נמצאים כמה משיאי היופי האלפיני וכאן גם נמצאות הפסגות הגבוהות ביותר, ובראשן פסגת המון בלאן בגובה 4,808 מטר. 


אחרי שפגשנו את האלפים והתאהבנו ממה שיש לרכס האדיר להציע לכל חובב טבע, נותר לנו להתגבר על כמה מכשולים: למצוא רכבי 4x4 מתאימים, לקבל אישורים להיכנס עם הרכבים לשמורות טבע ולשטחים בבעלות פרטית, לבנות את המסלול הנכון, כזה שישלב נופים, טבע, מעט הליכות רגליות, דרכי שטח מרהיבות ומעט מאתגרות. במילים אחרות, לקחת אתכם למקום שכל כך הרבה מטיילים מגיעים אליו בכל שנה, אבל בדרך של Tripology - עם התוספות והטאצ' המאפיינים אותנו. 


טיול של Tripology ייקח אתכם לא רק ללב הטבע הפראי אלא גם אל המסעדות הקטנות והלא מוכרות, מעבר ההרים שמאחוריו מתחבא עמק אשר במרכזו כפר בן אלף שנה פרוס כתמונה לאורך נהר שוצף ואשר תושביו אינם ממהרים לשום מקום ויושבים בבית הקפה לעוד כוס אספרסו, לעוד לגימה של ליקר מקומי. וגם אנחנו לא נפסח על התענוג הזה: פיקניק בנקודה הצופה אל האין סוף, ארוחה במסעדה הררית שבה האוכל נועד לחמם את הגוף אחרי טיול בגבהים – מרק מהביל, נזיד בשר עשיר, גבינות מחלב הפרות הרועות בהרים. כשנשב במסעדה כפרית שכזאת, מוקפים בנופים יפים כמו חלום, המילים ייגמרו ובמקומן תבוא רק אנחה קטנה של אושר.


טיולים קרובים לאלפים >


האלפים אינם עשויים מקשה אחת: רכס הרי הדולומיטים, שנמתח בין נהר אדיג'ה לעמק פיבה בצפון איטליה, מהווה חלק מרכס האלפים. בדומה לנופים האלפיניים, גם בדולומיטים לא תוכלו להישאר אדישים אל מול הנוף, שכאן הוא יותר דרמטי, עם מצוקים גבוהים וחשופים ופסגות משוננות. הפסגה הגבוהה ביותר בדולומיטים נושאת את השם המתוק מרמולדה, והיא מתנשאת לגובה 3,343 מטר. אזור הדולומיטים הוא גן עדן לאוהבי הליכה. אלה מטפסים בוויה פראטה,  שבילים מוגנים שנוצרו במהלך מלחמת העולם הראשונה, ובהם כבלי ברזל ופלדה הקבועים לאורך ההרים והמצוקים. הרכבלים הרבים שמצויים באזור מעלים את המטיילים לפסגות ההרים, שם הם יכולים לצאת לטיולים רגליים בקיץ ולסקי בחורף. 


הטיול בדולומיטים שופע טבע ונופים, אבל לרכס, המשתרע בתחומי נפת בלונו שבמחוז ונטו ונפות דרום טירול וטרנטו שבמחוז טרנטינו-אלטו אדיג'ה, יש גם היסטוריה מיוחדת ומסקרנת. דרום טירול הוא מחוז אוסטרי שסופח לאיטליה מאוסטריה השכנה בתום מלחמת העולם השנייה. וכך, למרות שהוא משתייך באופן רשמי לאיטליה, מרבית תושביו דוברים גרמנית, בפאבים שתים בירה אוסטרית ובכפרים אפשר לראות את התושבים בלבוש טירולי מסורתי כחלק אותנטי מהחיים, לא כהצגה לתיירים. 

 

טיולים קרובים לדולומיטים >


מי שביקר בערים הגדולות של איטליה, כמו רומא או מילנו, יופתע לגלות ברכס הדולומיטים איטליה שונה לחלוטין, עם קצב חיים נינוח, נופים פסטורליים של עמקים ירוקים, נחלים הזורמים ביניהם בנחת וכפרים מסורתיים עם בתי עץ שפרנסתם עדיין מתבססת בעיקר על חקלאות. אפילו האוכל כאן שונה, ובמקום פיצה, פסטה וטירמיסו מגישים במסעדות האזור פולנטה - דייסת קמח תירס עשירה עם מגוון תוספות, ומקנחים בשטרודל תפוחים. 


אם האלפים הם המתנה, Tripology עוטפת לכם אותה באריזה צבעונית ומושכת - הדרך המיוחדת שלנו לחלוק אתכם מסלול טיול מבית היוצר שלנו, מסלול שהוא אינו עוד סתם טיול, אלא חוויה שלמה הנוספת לארון המשאלות האישי של כל אחד ואחת מאתנו. וכל מה שנותר לנו זה לאחל לכם arrivederci, להתראות באיטלקית, או au revoir אם אתם מטיילים בצד הצרפתי של האלפים. 

מעוניינים בפרטים נוספים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
מאשר קבלת דיוור פרסומי